Hřiště pro děti

Hřiště pro děti v Eibenthale a Svaté Heleně

V létě 2016 jsme společně se třemi výtvarnicemi Lenkou Klodovou, Helenou Polákovou a Lucií Nepasickou zrenovovali a dostavěli zchátralé dětské hřiště v Eibenthále.

Do práce jsme zapojili také místní děti i dospělé, tak nám šlo dílo skvěle od ruky. Holky, které staví hřiště pod značkou Strašné dítě, všechno dělaly bez nároku na honorář a za to jim patří náš dík. Stejně jako sponzorům z Lanexu a dalším jednotlivcům, kteří naši hurá akci finančně podpořili.

A protože se nám to moc líbilo, rozhodli jsme se, že uděláme další hřiště, tentokrát pro děti ze Svaté Heleny. Takže v létě 2017 jsme tady také rekonstruovali staré hřiště a dostavěli nové herní prvky. Finance jsme získali crowdfundingovou kampaní na Startovač.cz.

Hřiště pro děti na Gerníku

V roce 2018 jsme se s naší partou vrhli na Gerník. V naší nejoblíbenější vesnici v Banátu byly sice jakéstakés pozůstatky hřiště, ale vesele ani bezpečně to tam nevypadalo a navíc tam dost chodily krávy...víte co. 

Hřiště se nachází na strategickém místě hned vedle hospody u Piečků, o to víc nám tak šla práce od ruky. Opravili jsme starý kolotoč a houpačky a průlezky doplnili o nové prvky. Vyspravili jsme také plot a lavičky a hřiště doplnili stínicí plachtou. Spolu s novým barevným nátěrem je z toho celkově vzato úplně jiné hřiště!